12 czerwca nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam!”. Punktualnie o godz. 10.00 uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczęli wspólne święto czytania.
Na boisku szkolnym, placu przed szkołą oraz w szkolnych kącikach czytelniczych pojawiły się kolorowe kocyki, leżaki, girlandy, plakaty i hasła zachęcające do sięgania po książki. Uczestnicy mogli czytać w ulubiony sposób – jedni wybierali ciche, indywidualne czytanie, inni dzielili się z kolegami i koleżankami fragmentami swoich ulubionych książek, czytając je na głos.
O najmłodszych uczestników zadbały Pani Dyrektor oraz szkolny logopeda, którzy z wielkim zaangażowaniem czytali przedszkolakom ciekawe i pełne przygód opowieści.
Nie zabrakło również owocowych przekąsek, które umilały czas spędzony z książką. Nawet pogoda dopisała – specjalnie na tę okazję zza chmur wyszło słońce, tworząc ciepłą, przyjazną i wyjątkową atmosferę sprzyjającą czytaniu.
Akcja była doskonałą okazją do pokazania, że książka może być źródłem relaksu, radości i wspólnie spędzonego czasu. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie oraz stworzenie tego wyjątkowego czytelniczego wydarzenia.
Bo czytanie naprawdę jest fajne!